Čchi-kung s energií stromů

Tento víkend jsme se na Talavanu věnovali hlavně dechovému cvičení Čchi-kung. Přijela moc příjemná skupina, kterou tvořily především dámy, ale energie vyrovnávali Radomír a Daniel…

Správné a pravidelné cvičení Čchi-kungu pomáhá při bolestech zad i artróze, reguluje krevní tlak a očišťuje náš organismus. Působí blahodárně na psychiku. Cvičení Čchi-kungu v blízkosti stromů je ještě účinnější než když cvičíte doma nebo v tělocvičně, protože stromy podporují otevírání meridián (energetických drah těla) a proudění vnitřní energie čchi celým tělem.

Každý druh stromu má, podobně jako lidé, své charakteristické vlastnosti. Lípa například stimuluje srdeční činnost a mírní bolest duše, topol zase pomáhá proti strachu a úzkosti, borovice uvolňuje dýchací cesty a vůně jejího jehličí vás příjemně uklidní.

Udělejte si čas a zkuste se sami někde v lese nebo v blízkosti zdravého stromu postavit, mírně pokrčit kolena, trochu podsadit pánev a chvilku klidně dýchat. Možná ucítíte teplo v dlaních nebo jinde po těle, možná přijdou zajímavé nápady nebo třeba jen lepší nálada.

My jsme se o víkendu věnovali umění dechu v základním postoji wu-ťi i při sestavě Umění sloupu. Cvičili jsme v lese i na zahradě. Vedle cvičení bylo dost prostoru i na povídání s Radkem (Kolářem) – o stromech, o významu správného dýchání a různých technikách dechu, o proudění energie tělem a vesmírem… Byl to příjemný, klidný víkend…

Pokud vás Čchi-kung také zajímá, jste srdečně zváni. Na Talavanu cvičíme v malé skupině, Radek Kolář má čas se věnovat všem. I když se vy zaměříte na Čchi-kung a někdo jiný třeba na dynamickou sestavu Dělové pěsti, můžete přijet na stejný pobyt. Ideální je např. Letní škola Navíjení hedvábného vlákna a 13 forem 20.-27. července.

0 komentáře

Napiš svůj komentář

Chceš se zapojit do diskuse?
Přidej se a napiš svůj názor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *