Tajemná síla předků, oheň a Čchi-kung – ohlédnutí

Tento seminář jsme zahájili večerním posezením u ohně ve středu 30. dubna. Sešlo se nás celkem osm.

Ve čtvrtek ráno v 8 hodin (před snídaní) jsme si společně postáli ve wu-ťi a zacvičili sestavu Čchi-kung.

Celé dopoledne jsme pak strávili v lese, kde jsme si našli příjemné místo na Čchi-kung se stromy. Opět jsme stáli ve wu-ťi, dýchali a probrali podrobně první formy ze sestavy Tchaj-ťi Čchi-kung.

Po obědě a odpočinku jsme se věnovali dále sestavě Tchaj-ťi Čchi-kung a navíjení hedvábného vlákna. Trochu se pokazilo počasí, tak jsme také využili krytou tělocvičnu.

Další dny probíhali podobně – ráno před snídaní Čchi-kung a pak v dopoledních a odpoledních blocích jsme se věnovali výuce Tchaj-ťi čchüan.

Program jsme měli připravený i na večery. Ve čtvrtek nám Radek Kolář připravil čajový obřad – ochutnali jsme oolong Železná bohyně a povídali si o Tchaj-ťi.

Další večer nám David představil svoji novou školu Taiji Akademii v Jablonci nad Nisou. Poslední večer jsme si promítali ukázky cvičení mistrů Čchen Tchaj-ťi.

Velký dík patří Veronice, která se starala o naše žaludky. Jídlo bylo pestré a opravdu velmi chutné, plné bylinek z místních zdrojů – zkrátka nešlo odolat 🙂 Nikdo nezhubl 🙂

Za těchto pár dní jsme si všichni odpočinuli a zregenerovali síly. Atmosféra byla příjemná a nám se ani nechtělo v neděli domů.

 

 

 

0 komentáře

Napiš svůj komentář

Chceš se zapojit do diskuse?
Přidej se a napiš svůj názor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *