Babí léto na Talavanu

O posledním víkendu babího léta se na Talavanu procvičovalo 13 a 74 forem. Sešla se tu příjemná skupinka 11 studentů Tchaj-ťi. Některé studentky byly na Talavanu poprvé. Mezi ně patřily i Simona Bulawová a Radka Pavlíková, které se s námi podělily o své dojmy z pobytu.

 

Druhý víkend v říjnu jsme se účastnily pobytu na Talavanu. Jelikož jsme začátečnice (chodíme na taiji od ledna), měly jsme trochu obavy, abychom ostatním stačily. Díky předpovědi počasí – celý víkend jen a jen slunce – se ale náš počáteční strach rozplynul a my se začaly těšit na víkend strávený v přírodě.

Vyrážely jsme z Prahy nakonec ve třech za dramatických okolností. Cesta na Strakonice byla díky havárii uzavřená a spolu s ní byly ucpané i všechny výpadovky z Prahy. Po statečném kličkování Prahou jsme po 50 minutách město opustily a hurá na Talavan.

Stihly jsme naštěstí dorazit krátce před večeří. Byly jsme ohromeny, do jakého krásného místa jsme zavítaly. U branky na nás již čekal Radek, který nám k naší úlevě oznámil, že zdaleka nejsme poslední.

Pak následovalo milé přivítání s paní domu Veronikou a ostatními účastníky. Sešli jsme se všichni u kulatého stolu a od této chvíle až do konce pobytu jsme byli neuvěřitelně hýčkáni skvělou kuchyní Veroniky. A nejenom tou, i veškerým servisem spojeným s pobytem zde. Troufám si říct, že se o nás už dlouho nikdo tak mateřsky nestaral. 😊 Za což ještě jednou díky, Veroniko.

Večer jsme ještě poseděli a probrali vše potřebné k plynulému chodu na Talavanu a dalšímu programu týkajícího se cvičení.

V sobotu ráno jsme se rozdělili na 2 skupiny (díky bohu), na začátečníky a pokročilé. Nadchlo nás, kolik venkovního prostoru Talavan skýtá a jak příjemně a svobodně se zde cvičí. K tomu přispělo i to, že se nám Radek mohl více věnovat a opravovat nás. A také spousta domácích zvířátek kolem.😊

Odpoledne se nám Radek postaral o zpestření v podobě natáčení krátkého šotu pro televizi Prima Cool, ale nakonec to byla docela zábava. Dva mladíci přiběhli s kamerou a postupně natáčeli skupinové cvičení (dokonce se k nám přidal i sám pan moderátor), a pak Radka a ostatní zkušené bojovníky zvlášť.

Den utekl jako voda a my se sešli večer po večeři u kulatého stolu a rozebírali zážitky. Radek nám povídal o historii taiji. Sice jsme byli dost unavení, ale bylo to moc příjemné. Trochu nám chyběla u stolu i Veronika, snad bude příště.

V neděli ráno nás přivítalo sluníčko s příslibem dalšího krásného dne. Ráno jsme si dali čchi-kung na rozdýchání a po obědě se všichni sešli na závěrečné cvičení. Radek následně zhodnotil, v čem jsme se zlepšili a kde jsou ještě rezervy.

Bylo vidět, že se nikomu nechce domů a stejně tak i nám. Víkend utekl jako voda a musím říct, že to pro nás byl báječný zážitek. Všem moc děkujeme. Už teď víme, že jsme tu nebyly naposledy.😊 Příští rok zase přijedeme. A třeba se už bude konat i víkend plný jak taiji cvičení tak i kurzu vegetariánského vaření. To bychom byly móóc rády.

Simona a Radka

 

 

 

NEJBLIŽŠÍ SEMINÁŘE NA TALAVANU

0 komentáře

Napiš svůj komentář

Chceš se zapojit do diskuse?
Přidej se a napiš svůj názor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *