Objevování síly dechu na Talavanu

Letošní podzim je opravdu nádherný. Listy stromů hrají všemi barvami a proti jasné blankytné obloze se jejich odstíny jeví ještě zářivěji. V tyto dny nás to všechny táhne do přírody, abychom ještě naposledy vstřebali paprsky teplého slunce dřív, než přijde vlhký zadumaný podzim… 

 

Máme za sebou slunečný a teplý víkend. Počasí přímo vybízelo k nějaké pohybové aktivitě v přírodě a toto volání vyslyšela i skupinka 12 studentů Tchaj-ťi a Čchi-kungu. Včetně party přátel z Nymburka si přijeli zlepšit své dovednosti a nasát novou inspiraci do Tchaj-ťi školy Talavan.

Tento víkendový seminář byl zaměřený na Sílu dechu. V klidu a harmonii přírody jsme upřeli svou pozornost na dech a prohloubili ho. V pozici wu-ťi jsme naslouchali svému dechu, nalézali svůj střed a pozorovali proud síly čchi, procházející tělem.

Jedna skupina se zaměřila na Čchi-kung. Věnovala se nácviku základních dovedností, práci s dechem a sestavě Tchaj-ťi Čchuang Kung (umění sloupu). Druhá skupina se zabývala zpřesňováním forem ze sestavy 13 forem Tchaj-ťi s pozorností obrácenou k dechu. Cílem bylo správné dýchání v jednotlivých formách sestavy a následně sladění dechu s pohybem tak, aby mohla čchi volně proudit celým tělem.

Za všechnu trpělivost při výuce a inspiraci do dalšího cvičení patří Radkovi velký dík. 

Protože při pohybu na čerstvém vzduchu rychle vyhládne, dbá se na Talavanu i na lehce stravitelnou a výživnou stravu. Verunčino kuchařské umění je vyhlášené. Tentokrát si pro nás připravila úplně novou specialitu – Temaki sushi (viz obrázek) a staročeské jídlo Šišky s mákem (z lokálních surovin a bio máku).

Děkujeme všem za příjemně strávené chvíle a těšíme se na další shledání na Talavanu!

 

ZVEME VÁS NA SILVESTROVSKÝ POBYT NA TALAVANU.
Prožijte nevšedního Silvestra s Tchaj-ťi a výborným jídlem uprostřed přírody.

0 komentáře

Napiš svůj komentář

Chceš se zapojit do diskuse?
Přidej se a napiš svůj názor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *