Opětovné shledání na Talavanu

Listopadový prodloužený víkend na Talavanu patřil sestavě 13 forem. Sešla se tu téměř celá skupina studentů z letního týdenního pobytu. Cvičilo se, povídalo, vzpomínalo, jedlo i filmovalo… 

 

Jak jsme si slíbili, tak jsme i učinili. V mírně obměněné podobě se náš kroužek studentů sestavy 13 forem po půl roce opět sešel na stejném místě, na Talavanu. Pokračovali jsme ve výuce sestavy a zpřesňovali již známé formy. Svou pozornost jsme zaměřili především na dovednost udržení oblouků v nohách a jejich střídavé napínání a povolování, tedy trénování pruživé síly. 

Počasí nám i tentokrát vyšlo. Ať už svítilo sluníčko, bylo zamračeno, mlha, pršelo či dokonce padal sníh, teploměr na verandě ukazoval stále krásných 9°C. Ideální teplota na cvičení, aby se člověk nezpotil. 🙂 Škoda, že to tak u Kolářů nefunguje i s časem. Ten se bohužel nezastavil a tři dny prodlouženého víkendu uběhly jako jeden nádech a výdech boha Višnu. 

Tři dny uběhly jako jako jeden nádech a výdech boha Višnu.

Kromě cvičení jsme si samozřejmě užívali i družné zábavy. Večery patřily deskovým hrám, Radkovu vzpomínání na cesty do Číny, přednášce na téma taoismus, čchi-kung a tchaj-ťi. Nechyběl ani motivační kungfu film na téma síla tchaj-ťi vs. shaolin kungfu. 

Ve výčtu příjemných aktivit by bylo vskutku trestuhodné opomenout aktivitu, na kterou se vždycky všichni moc těšíme. Na vyhlášené talavanské jídlo. Kungfu mistryně přípravy jídla Veronika za ně od nás tentokrát dostala pamětní prkénko s vyobrazením Talavanu. (Děkujeme Zdeňce za skvělý nápad a krásné zpracování!)

U každého z nás byl vidět velký pokrok.

Poslední večer jsme si jako upoutávku na následující kungfu film pouštěli krátké tchaj-ťi filmy režírované Radkem. V hlavních rolích zazářily naše maličkosti. Ve srovnání se záznamy natočenými před půl rokem byl u každého z nás vidět velký pokrok, což samozřejmě všechny potěšilo. Ještě pár takovýchto pobytů a rozhodně se už s „předfilmem“ nespokojíme. Budeme pro sebe chtít hlavní sobotní vysílací čas! 

Takže, přátelé, zase za půl roku! A nebo dřív?…

 

Michal Tvrdík (student Taiji Akademie)

SILVESTR 2017 NA TALAVANU – Máme poslední volná místa!

0 komentáře

Napiš svůj komentář

Chceš se zapojit do diskuse?
Přidej se a napiš svůj názor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *