Velikonoční Síla dechu na Talavanu

Tématem zatím posledního semináře, který na Talavanu proběhl o Velikonocích, byl DECH. Protože dech je základ, esence bytí… S prvním nádechem život začíná, s posledním výdechem končí..

Dech je také to, co spojuje a propojuje jednotlivé části našeho těla s energií… Při nádechu přijímáme energii a vedeme ji tělem, při výdechu energii uvolňujeme, např. do výbušného fa-ťinu. Když přijatou energii vedeme plynulým pohybem po kruhu, energie zůstává a my s ní můžeme pracovat, můžeme ji kultivovat. Koluje v našem těle a s každým dalším nádechem se násobí. Pokud se vám toto při tréninku podaří, tak vás pak sice bolí svaly, ale jinak se cítíte příjemně osvěženi a vnitřně posíleni.

Díky volnému pátku byl seminář o trochu delší. Ve čtvrtek jsme přijeli odpoledne, bylo nádherně. Ubytovali jsme se a většina z nás čas před večeří využila k procházce v prosluněném lese, nebo i k opalování 🙂

Po příjemné večeři jsme si vysvětlili rozdíl mezi přirozeným a obráceným břišním dýcháním. V tichu lesa jsme potom zkoušeli oba způsoby dýchání prakticky. Dech jsme cvičili v základním postoji wu-ťi, stejně jako potom i v sedě. V dalších dnech jsme pak pokročili k dýchání v pohybu – při Navíjení hedvábného vlákna, a pak i při sestavě 13 forem nebo 74 forem – podle toho, kdo z nás co uměl.

Během prodlouženého víkendu jsme cvičili i Tchuej-šou, při kterém se svým sparing partnerem trénujete nejen sebeobranné aplikace a vedení síly, ale právě i sladění pohybu s rytmem svého dechu.

Velký dík patří také Veronice – vůni jejích jídel je radost i dýchat 🙂

Talavan je otevřený všem. Nezáleží na vaší pokročilosti, ani zkušenostech. Pokud nemáte čas na celý víkend, nebo máte z pobytu trochu obavy, zkuste přijet jen na jeden den. Termíny dalších seminářů najdete ZDE…