Začátek léta na Talavanu

Začátek léta se na Talavanu nesl v duchu sestavy 74 forem Lao-ťia ji-lu. Sešli se tu jak studenti, kteří pravidelně chodí do Taiji Akademie, tak i ti, kteří se ke cvičení vrátili po menší přestávce. Několik milovníků Tchaj-ťi přijelo alespoň na část týdne nebo i na jeden den – zacvičit si pod vedením Radka Koláře, vychutnat Verunčino jídlo, popovídat si a užít si harmonii přírody. Jak na svůj první pobyt na Talavanu vzpomíná Eva, studentka Tchaj-ťi a Čchi-kungu v Taiji Akademii?
 
 
Můj první pobyt na Talavanu předčil má očekávání. Na celý týden jsem se ocitla v oáze mezi lesy a loukami, v prostředí ideálním na zklidnění a nenucenou koncentraci na cvičení a práci s vlastní energií. To vše díky harmonickému zázemí a péči Veroniky a Radka.
 
Cvičení se věnuji dva roky a pobyt na Talavanu měl pro mě velký přínos ve smyslu přístupu ke cvičení. Individuální přístup ve výuce mi pomohl odhalit chyby ve cvičení. To mi umožnilo lépe rozvíjet základní principy taiji a vnést tak do vlastního cvičení ještě větší smysluplnost.
 
Měli jsme možnost si také vyzkoušet základní dovednosti cvičení s tyčí a naučit se i část sestavy Kopí hruškového květu a tyč bílé opice, což bylo velmi osvěžující. S nadšením jsem sledovala, jak Radek neúnavně přemýšlí, jakým způsobem nás co nejlépe vést ve cvičení. 
 
Den byl vždy zakončen zajímavým povídáním z cest po Číně a o historii taiji nebo čtením inspirujících příběhů či tématickým filmem. V neposlední řadě musím ještě poděkovat Veronice za vlídné přijetí a famózní stravu!
 
Na závěr bych dodala, že se sjela skvělá parta a týden nastartoval nová přátelství.
 
 
Eva Brzáková
 
 
0 komentáře

Napiš svůj komentář

Chceš se zapojit do diskuse?
Přidej se a napiš svůj názor

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *